titulni_foto_akademie
KONTAKTY
ceskyenglish

sing_1 AKADEMIE SOUČASNÉ FOTOGRAFIE
Kurz Akademie současné fotografie představuje unikátní formu vzdělávání v oblasti fotografie a současného umění. Jedná se o "master class" kurzů Studia PvM a jeho koncepce vychází z principu ateliérové výuky, která je běžná na vysokých uměleckých školách. Posluchači se v průběhu jedno až dvouletého kombinovaného studia seznamují nejen s fotografickými praktikami, ale i s historií a teorií fotografie jako výtvarného média. Akademie sleduje nejaktuálnější trendy světové fotografie a výtvarného umění.

Studium je rozděleno do víkendových nebo večerních bloků, které probíhají v průběhu celého školního roku. Zatímco teoretická část obsahuje přednášky, prezentace a diskuze, tak v praktické části si posluchači prohlubují své znalosti formou tématicky zaměřených workshopů. Důležitou součástí Akademie jsou konzultace přinesených fotografií a práce na autorském výstavním projektu.

Úspěšný absolvent získává kromě nových znalostí a zkušeností i mezinárodní certifikát, jehož kredit spoluvytváří svým působením. Z důvodu podpoření smysluplné interakce mezi studujícími je Akademie koncipována přesně pro 10ti členou skupinu a studium lze využít také jako ideální přípravku k přijímacím zkouškám na vysokou uměleckou školu. Ukázka podrobného programu

akademie_josef_moucha akademie_jiri_ernest akademie_tereza_kaburkova akademie_marian_benes akademie_pavel_matela

sing_1 určení
Kurz je určen pro vážné zájemce o výtvarnou fotografii a současné umění a přijetí do Akademie je podmíněno osobním pohovorem.

sing_1 přednášející
Garantem a vedoucím studia je Pavel Matela, externě přednášejí např. Josef Moucha, Jan Freiberg, Miroslav Vojtěchovský, Tomáš Pospěch, Silvie Milková, Marián Beneš, Markéta Kinterová, Bohdan Holomíček, Pavel Mára, Robert Silverio, Jan Pohribný či Jiří Thýn.

sing_1 forma studia a místo konání
a) víkendové studium: 10 schůzek v průběhu školního roku (sobota a neděle mezi 10:00-20:00hod.)
b) večerní studium: 30 schůzek v průběhu školního roku (všední den mezi 18:00-21:00) + 2 víkendy
Větší část kurzu probíhá v učebnách a ateliérech Studia PvM (viz kontakty)